Lider GZT Giresunsporumuzun başarılı teknik direktörü Hakan Keleş, katıldığı radyo programda takımımızın ligdeki son durumunu değerlendirdi.

TFF 1. Ligde son olarak Samsunspor deplasmanından 3 puan alan ve puanını 56’ya yükselterek zirvedeki yerini koruyan takımımız. Cumartesi günü Çotanak Spor Kompleksinde ağırlayacağı İstanbulspor karşılaşmasından alacağı 3 puan ile yeni bir seri yakalamayı hedefliyor.

TFF 1. Ligin 28. Haftasında İstanbulspor ile oynayacağı karşılaşmadan 3 puan ile ayrılmak istediğini söyleyen teknik direktörümüz Hakan Keleş, yeni bir galibiyet serisi yakalamak istediklerinin altını çizerek şunları kaydetti;

“Ligde 12 maçlık rekor kıran bir serimiz oldu tabi ki bu maçta da bir tane gol yemiştik ama 16 maçlık da bir yenilmezlik serimiz vardı. Evet sıkıntılı bir dönem yaşadık ancak bu durumu Samsunspor maçı ile atlattığımızı düşünüyorum. Elde ettiğimiz galibiyet ile özgüvenimizi tekrar kazandık. Tekrar bir seri yakalamak istiyoruz. Mağlubiyet yaşadığımız Altay, Ümraniyespor ve Bandırmaspor karşılaşmalarında aldığımızı mağlubiyetlerimiz oldu ancak çokta kötü oynadığımızı düşünmüyorum. Sadece mevcut puan farkını korumak ve biraz daha rahatlamak istiyorduk. 12 maçlık seri yakaladığımız dönemde oyun stilimizi oturtmuştuk, bunun biraz dışına çıkınca beklediğimiz sonuçları elde edemeyerek sıkıntılı bir süreç yaşadık.” İfadelerini kullandı.

“BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR MAÇTI”

“Puan farkını açmamız ve moral olarak kendimize gelmemiz açısından Samsunspor maçı bizim için çok önemli bir maçtı. Deplasmanda oynanması gerektiği gibi oyun sergilemek zorundaydık. Belirli bir oyun formatımız vardı ve ona tekrar geri döndük, maç esnasında yaşanan kırmızı kartlar bize büyük bir avantaj sağladı ve bizde bu avantajı en iyi şekilde değerlendirdik. Hak ettiğimiz bir 3 puandı ve bunu başardık.”

“BİR AN ÖNCE ÜST LİGE ÇIKMAK İSTİYORUZ”


Önümüzde Ligin önemli takımlarından bir tanesi olan  İstanbulspor ile oynayacağımız bir maçımız var. Milli takım arasında olmamız sebebiyle bu arada oluşan zamanı en iyi şekilde değerlendirdik. Tek amacımız İstanbulspor karşılaşmasından 3 puan alan taraf olmak. Bu maçı da aldığımız takdirde yeni bir seriye devam edip, puan farkını açmak ve bir an önce üst lige çıkmak istiyoruz.

ŞEHİR HER ZAMAN YANIMIZDA OLDU

“Futbolda kazanmak olduğu kadar kaybetmek te var ancak şehir olarak her zaman Giresunsporun, bizim yanımızda oldular. Biz iyi sonuçlar aldığımızda yanımızda oldukları gibi kötü sonuçlar aldığımız da da bizi desteklediler. Hiçbir şekilde bize olan inançlarından şüphe etmediler. Başkanımız taraftarımız, basınımız, yönetimimiz, çalışanlarımız herkes bize inandı, güvendi ve destekledi.
Biz büyük bir birliktelik yaşıyoruz, çünkü bu şehirde 44 yıllık bir özlem var ve bu özlemin bitmesini herkes istiyor.”

“RAKİPLERİMİZİ İYİ ANALİZ EDİYORUZ”

Ligde rakiplerimizi analiz ediyoruz bu ligde her takım puan kaybedebiliyor. Önemli olan rakiplerimizin kaybettiği puanlar. Biz şuan Ligde lider konumdayız  3. Veya 4. Sırada yer alan takımların kalan maçlarda  5 ila 6 puan arasında bir puan kaybı yaşayabileceklerini düşünüyorum buda yaklaşık 65 ila 66 puana denk geliyor. Biz şuan 56 puandayız 10 puan aldığımız takdirde 1. veya 2. olarak bir üst lige çıkabileceğimizi düşünüyorum.

ABONE OL

En güncel haberlerden ve güncellemelerden ilk önce haberdar olmak için mail listemize abone olabilirsiniz.