Basın Sözcümüz Halil İbrahim Önal, Basın mensuplarıyla bir araya gelerek, tanışma programı düzenledi.

Basın Sözcümüz Halil İbrahim Önal, Basın mensuplarıyla bir araya gelerek, tanışma programı düzenledi.

Basın Sözcümüz Halil İbrahim Önal, Basın mensuplarıyla bir araya gelerek, tanışma programı düzenledi.

GZT Giresunspor Kulübü Basın Sözcüsü Halil İbrahim Önal, göreve gelmesinin ardından basın mensuplarıyla bir araya gelerek, tanışma programı düzenledi.

Programda konuşan Basın Sözcümüz Önal, Giresunspor’un Giresun için önemine dikkat çekerek, önemli mesajlar verdi.

Giresunspor'un ligde yeni kurulmuş bir takım olduğunu vurgulayarak herkesin birbirini tanıması için zamana ihtiyacı olduğunu belirten Önal konuşmasının devamında şunları kaydetti:

“Başkanımız Hakan Karaahmet, sağolsunlar bizi bu göreve layık gördüler. Elimden geldiğince basın bölümünde kulübümüzü en iyi şekilde ifade etmeye çalışacağız. Bunun dışında benim sizlerden bir takım beklentilerim olacak, sonuçta Süper Lig’de camia olarak her şeyimizle birlikte yeniyiz. Bu noktada görevimizde bir takım eksikler, hatalar yapabiliriz. Eksiklerimizi birlikte gidereceğiz, umarım hoş görülür, sizlerden gelecek olan tavsiyelere de her zaman açığım.” cümlelerine yer verdi.

 

Transfer sürecine ilişkin açılamada bulunan Önal, sol bek transferi için çalışmaların devam ettiğini aktararak, şöyle devam etti:

"Hepimizin bildiği bir Emre Taşdemir konusu var, bununla alakalı görüşmeler devam ediyor. Tam kesin olarak şu zaman gelecek, bitti, anlaştık diyemiyoruz. Emre gelmezse alternatifler araştırıyoruz. Zaten Türkiye'de sol bek yoğun olan pozisyon değil, sayılı bazı futbolcular var, o yüzden de inşallah o açığımızı kapatacağız. İyi bir adro oluşturuyoruz, takımın performansı gayet iyi son oynadığımız Galatasaray maçında ilk yarı çok ciddi pozisyonlar bulduk, iyi bir baskı kurduk. Ama dediğim gibi tüm arkadaşlar yeni, bir adaptasyon süreci var bunun tamamlanmasını bekliyoruz. İnşallah açıklarımızı da kapatarak başarılı bir sürece gireceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

 

“BAŞARININ GELCEĞİNE İNANIYORUM”

Önal, Süper Lig’de başarılı işler yapacağımızdan hiç şüphemiz yok. Öyle Süper Lig şampiyonluğu gibi çok büyük iddialarımız da yok, bunu derken de kesinlikle şampiyon olamayız diye bir durum da yok. Ancak şunu net olarak belirtiyorum ki Küme düşme konusunu asla dilimize bile almıyoruz, aklımızdan bile geçirmiyoruz, şuan mevcut kadroya baktığımızda inanın öyle bir takım yok. Giresunspor'un başarısız olacağını düşünen insanlar zamanla Giresunspor'un performansını gördükçe bunun olmayacağını anlayacaklardır. Geçen sezonki gibi bir zaman sonra inşallah galip geldiğimiz maç serileri başlayacaktır." diye konuştu.

Gurbetçi taraftarların Kovid-19 aşılarının Hayat Eve Sığar uygulamasında görünmediği için bilet alamamalarından dolayı yaşadıkları sorunlara değinen Basın Sözcümüz Halil İbrahim Önal, "Gurbetteki vatandaş yurt dışında aşı olduğu için HES programında görünmüyor. Passolig sistemi de HES programını baz aldığından dolayı orada aşısız görünüyor. Bununla alakalı bir çalışma olacak mı bilmiyorum ama bir çalışma yapılsa iyi olur." ifadelerini kullandı.