Cumartesi günü Yılport Samsunspor ile karşılaşan takımımız Ligde önemli bir galibiyet alarak zirvedeki yerini korumaya devam etti.
Karşılaşma sonrası takımımızı taşıyan otobüs Giresun iline dönüşü esnasında Samsun’un Çarşamba ilçesinde bir gurup taraftar ya da taraftarların saldırısına uğradı. Saldırıda herhangi bir yaralanma söz konusu olmazken takım otobüsümüzün camları kırıldı. Konuya ilişkin açıklamada bulunan basın sözcümüz Ferhat Karademir “ yaşanan bu olayı  Samsunspor camiasına yıkmadıklarını ve bu tarz bir davranışın doğru olmayacağını söyleyerek şunları aktardı.
“Cumartesi günü sezonun en önemli maçını oynadık ve kazandık. Ancak maçtan sonra takım otobüsümüz taşlandı. Yaşadığımız bu üzücü olayı Samsunspor camiasına yıkmıyoruz. Bu davranış ancak  birkaç kendini bilmezin yaptığı bir hareket. Taraftarlarımız Samsunspor Başkanına yazıyor karşılıklı bu polemiklere gerek yok.” İfadelerini kullandı.

“TATSIZ OLAYLAR YAŞANDI”
Maç esnasında yaşanan bir çok tatsız olay meydana geldiğini söyleyen Karademir,” Maçta tatsız olaylar oldu. Bizi protokol tribününe almadılar. Samsunspor’lu futbolcuların agresifliğine bir anlam veremiyoruz. Maç esnasında protokol sırasında sadece Milletvekilimiz Kadir Aydın’ı protokole aldılar. Belediye başkanımız bile stada zor girdi” dedi.

ATILAN YANLIŞ ADIMLARDAN DÖNÜLMESİNİ İSTİYORUZ

“Gazi caddesinde Giresun Üniversitesine  ait binanın kulübümüze tahsisi için söz almıştık ama bu bina nedense Spor İl Müdürlüğüne tahsis edildi. Bizim en iyi ilişkimiz olması gereken kurumken aynı zamanda en çok sıkıntı yaşadığımız da kurum. Kompleks içindeki mevcut koşullarda şuan Kulübümüzü temsil edecek bir tane oda yok. Kompleksin korunaklı olması gerekirken isteyen istediği gibi elini kolunu sallayarak içeri girebiliyor. Giresunspor’un gelir getirici aynak arayışı ile ilgili store mağazaları büyük ölöüde önem arz ediyor. Ancak şuan ki durumda sadece bir adet store mağazamız mevcut ve bunu çoğaltmaya ihtiyacımız var Store yapacağımız bina için atılan yanlış adımdan dönülmesini istiyoruz.”

“USULSÜZ SEYİRCİYİ İÇERİYE BİZ ALMIYORUZ”
“Kulübümüzün usulsüz seyirci alımına ilişkin almış olduğu cezalar ile ilgili taraftarımızın halı bir tepkisi söz konusu ancak buradaki kontrol sistemi tamamıyla Spor İl Müdürlüğü’ne ait. Bizim 20 kişilik bir protokol listemiz var. Protokolü onlar kontrol ediyor. Usulsüz seyirciyi içeri biz almıyoruz. Burada listenin kontrolü Spor İl Müdürlüğünün elinde. Kulübümüze ait bir görevli yok. Stad tamamen Gençlik Spor Bakanlığına ait. Elektrik, internet, ekipmanlar vs. onlara zimmetli. Biz burada kullanmamız gereken birimleri kiraladık.”

“HALKIMIZDAN DESTEK BEKLİYORUZ”

Giresunsporun mali açıdan zor bir süreçte olduğunu söyleyen Karademir, Kulüp olarak her türlü desteğe açık olduklarının altını çizerek şunları aktardı; “Zor durumdayız. Her türlü yardıma ihtiyacı olan bir kulübümüz var. Bu süreçte kulübümüze gelir getirmesi amacıyla 4500 tane eşya çekilişi bileti bastırdık. Tanesi  1000 TL. Karşılığında  hediye olarak tane 3 tane Renault Clio 155 bin TL değerinde otomobil vereceğiz. Halkımızdan çekilişe destek olmalarını istiyoruz.

Önümüzde 7 maç var. Hedefimiz ligi en iyi yerde yani geldiğimiz noktaya baktığımızda şampiyon olmak için çalışıyoruz. Stres yaşadık. Samsunspor galibiyetinden dolayı 50 Bin TL prim vereceğiz. Her kulüpte maddi sıkıntılar var. Maaşlar geriden geliyor. Hep yardım ve bağışlarla ayakta duran bir kulübümüz var. Bazen taşıyamıyorsunuz. Futbolcularımız yapmamız gerekeni yaptılar. Hepsine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ABONE OL

En güncel haberlerden ve güncellemelerden ilk önce haberdar olmak için mail listemize abone olabilirsiniz.