Basın sözcümüz Ferhat Karademir basın mensupları ile gerçekleştirdiği toplantıda gündeme dair açıklamalarda bulundu.
Basın mesupları ile Giresunspor kulübü toplantı salonunda bir araya gelen Basın sözcümüz Ferhat Karademir, Giresunspor kulübünün sahada başarılı sonuçlar elde ettiğini ancak bu rağmen hala gereken desteği bulamadığını söyledi.
Karademir, “ Sahada yaşanılan başarılı gidişatın bir karşılığı olduğunu ve bu başarının sürdürülebilir olması için bu takıma destek verilmesi gerektiğinin altını çizerek şunları kaydetti;
“Takımımızın biraz zamana ihtiyacı olduğunu söylemiştik. Zamanla da taşlar yerine oturdu. Zorlu bir ilk yarıyı lider olarak tamamladık. Ancak sergilediğimiz bu başarılı görüntüye rağmen hala gerekli desteği bulamıyoruz. Sahada yaşadığımız bu başarıların karşılığını oyuncularımıza göstermemiz gerekiyor” dedi.
“TRANSFER TAHTASINI AÇAMIYORUZ”
Takım içerisinde iyi bir uyum yakalandığını söyleyen Karademir, bu ruhu bozmak istemediklerini belirterek. “Şuan kulübümüzün transfer tahtası kapalı, 6 milyon civarı da bir borç var bugün elde edilmiş bir başarı var ve bu başarıyı bu çocuklar getirdi. Takım içindeki uyumu ve bu ruhu bozmak istemiyoruz bu sebeple de takımı bozmayacağız. Ayrıca şuanda acil olarak yapmamız gereken maaş ve prim borçlarından doğan 4.6 milyon liralık bir ödememiz de var. Başarımız konuşulurken herkes Giresunspor’a destek oluyor ama biz bu desteklerin hiç birini göremiyoruz. Başkanımız gece gündüz demeden Antalya’da İstanbul’da uğraşıyor ama elle tutulur bir sonuç alamıyoruz. Dışarıda Giresun bu işi nasıl halledemiyor diye bize şaşırıyorlar. Durum gerçekten hiç iç açıcı değil, bu yük ağır bir yük ve biz bu yükü taşımakta zorlanıyoruz. Sorunlar artık sarmal hale dönmeye başladı. Biz gerçek anlamda elle tutulur bir desteği hiçbir kişi yada kurumdan göremiyoruz.
“KİMSE SPONSOR OLMUYOR”
“Takımın maddi olarak çektiği zorluk ve tüm bunlara rağmen elde ettiği başarı ortada bunu artık herkes biliyor. Buna rağmen bir iş adamı da çıkıp takım Süper Lig’in kapısında formasına sponsor olayım demiyor. Giresun bu kadar küçük bir şehir mi? Bu konuyu anlamakta güçlük çekiyoruz.Şehirde esnaflara iş adamlarına ziyarette bulunuyoruz. Gittiğimizde kendimiz için bir şey istemiyoruz ancak pandemi var ekonomi kötü evet ama, şu moralsiz ortamda insanları biraz olsun mutlu eden yılların özlemine bu adar yaklaşmış bir takım var. Bu treni kaçırmayalım bu takımın sadece desteğe ihtiyacı var. Buralara gelmek kolay değil ama buralardan aşağı gitmek çok kolay. Şuan yakaladığımız havayı, mücadeleyi ve isteği kaybetmek istemiyoruz.”


“GİRESUNSPOR’UN GELECEĞİNİ KURTARACAK PROJELERİMİZ VAR”
“Bizim Giresunspor’un geleceğini kurtaracak projelerimiz var. Bunları gerekli kurumlarla paylaşıyoruz. Gerçekten bu bataklıktan kurtaracak projeler bunlar. Ve bunları hayata geçirmek için bekleyecek bir saniyemiz bile yok. Bu projeleri hayata geçirebilmek noktasına belediyemize büyük iş düşüyor. Aytekin başkanımızın her zaman olduğu gibi bu konularda da yanımızda olacağından ve bizi destekleyeceğinden hiç şüphemiz yok.
Biz kulübün ayakları yere basan bir yapısı oluşsun bir şeylerin sahibi olsun istiyoruz. Akaryakıt istasyonu, daireleri, dükkanları olsun, yarın bu durumlar bir daha yaşanmasın. Kapı kapı dolaşmak, yardım istemek hele o kapılardan boş dönmek hiç kolay şeyler değil.”

Leave a comment

ABONE OL

En güncel haberlerden ve güncellemelerden ilk önce haberdar olmak için mail listemize abone olabilirsiniz.