Teknik direktörümüz Hakan Keleş TRT Spor’da yayınlanan Hedef Süper Lig programının konuğu oldu.

TFF 1. ligde elde ettikleri 14 maçlık yenilmezliğin önemine vurgu yapan Keleş, “Biz iyi bir takımız ve takım halinde kazanmak için mücadele ediyoruz. Gol yememek ve 14 maçtır da yenilmemek önemli. Biz lige hep maç maç baktık. Bu başarı da takım disiplini ve savunmasıyla geldi. Bunu Atletico Madrid çok iyi yapıyor, oradan esinlendik biraz. Takım halinde kazanmak için savunma yapıyoruz” dedi.

“BİZİM İÇİN GEÇMİŞ YOK GELECEĞE BAKIYORUZ”

Kendileri için geçmişin değil geleceğin önemli olduğuna işaret eden Keleş, “Zor bir süreçten geçtik, sezon başı bazı sıkıntılarımız oldu. Ayrıca yeni kurulan bir takımız. Bunun sorunlarını yaşadık. Ama ikinci yarının bu periyodunda bayağı eksiklerimiz vardı. Birçok oyuncudan yoksun maçlar oynadık. Kadromuz fazla da geniş değil. İki oyuncumuz yoktu. Bir oyuncumuz hastaydı. Bunlar bizi sıkıntıya soktu ancak şans verdiklerimiz de iyi oynadılar. Eksik oyuncuları aratmadılar. Takım birlikteliği ve uyumu, herkes katkı sağladı. Bu da başarımızda önemli rol oynadı Buna rağmen iyi bir çıkış yakaladık. Bizim için geçmiş yok, önümüze bakıyoruz. Şimdi de Ankaraspor maçına bakıyoruz. Onu nasıl kazanacağımıza bakıyoruz” dedi.

“EKSİKLERİMİZE RAĞMEN İYİ BİR SERİ YAKALADIK”

Şampiyonluk şanslarının yüzde 51 olduğunu ve ligi 66 puanda bitirmeleri halinde Süper lige çıkacaklarına vurgu yapan Keleş, şunları söyledi:

“İlk yarıdaki kayıp puanları telafi etmek adına ikinci yarının ilk periyodunu iyi geçmemiz gerekiyordu. İyi bir kredimizin olması gerekiyordu. Eksiklerimize rağmen iyi bir seri yakaladık. Bunu sonuna kadar devam ettirmek istiyoruz. Rakiplerle ilgilenmiyorum, rakiplerimi oyuncularıma anlatıyorum. Şimdi Ankaraspor’u anlatıyorum. Çünkü maç maç bakıyoruz. . İstikrarlı grafik yakalamamıza rağmen fazla puan açamadık. Bu hafta rakipler kaybederse farkı açarız. Lig sonunda da şampiyon olacak takıma 66 puan yeter diye düşünüyorum. Biz de 6 maçtan galibiyetle ayrılırsak bu işi bitiririz.”

“HER MAÇIN BİR HİKAYESİ VAR”

Yeşil beyazlıların teknik direktörü Keleş, her maçın ayrı bir hikayesi olduğunu belirterek, “Yeni stat zeminiz iyi, çok iyi bir zeminde oynuyoruz. Son maçlarda bazı sıkıntılarımız oluyor ama bunları da düzelteceğiz. Biz her maç başka stratejiyle oynuyoruz. Yeri gelince savunma da yapacağız tabii. Ligde birçok takım bunu yapıyor. Kazanmak için doğru savunmada yapılmalıdır. Her maçın bir hikayesi oluyor. Şehir bizi destekliyor, bir kenetlenme oldu. Maça giderken müthiş bir atmosferle gidiyoruz, deplasmandan gelirken konvoylarla karşılanıyoruz. Şehirde uzun süren bir özlem var. Onlara layık olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Hep birlikte mutlu sona ulaşacağımızı düşünüyorum. Zorlukların üstünden geleceğimizi düşünüyorum. Bize inansınlar, biz inandık çünkü.”

Leave a comment

ABONE OL

En güncel haberlerden ve güncellemelerden ilk önce haberdar olmak için mail listemize abone olabilirsiniz.