Başkanımız Hakan Karaahmet, Lig Radyo’da katıldığı Üçleme programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Başkanımız Hakan Karaahmet kulübün yapısal işleyişine dair bir çok şeyi değiştirdiklerini söyledi. ”Göreve geldikleri günden bugüne ayakları yere basan bir kulüp ve iyi bir takım ortaya koymaya çalıştıklarının altını çizen başkanımız Karaahmet “ Biz geldiğimizde nasıl bir sorumluluk aldığımızı bilerek geldik. Ancak bilmediğimiz tarafları da çıktı. Ama biz bu işi yine de yapacağız” diyerek şunları kaydetti;

“Geldiğimizde mevcut durum  kulüplerin genel durumu ile çok farklı değildi. Borç ekonomik yönetim tarafını bazen doğru ayarlayamıyorlar. Bizde de Giresunspor aynı durumdaydı borç yükü bir hayli fazla olan bir kulüptü. İnsanların Giresunspor ile alakalı umutları bitmişti. Biz geldiğimizde bunu bilerek geldik. Ancak bilmediğimiz tarafları da çıktı ama biz bu işi yine de yapacağız çünkü insanların umutları hayalleri var. Her şehrin takımı kendisi için çok önemli. Bizde arkadaşlar ile bir araya gelerek ayaklarımız yere bassın haddimizi bilelim ve iyi bir takım ortaya koyalım dedik. Yönetimiyle, taraftarıyla, sevenleriyle, futbol takımıyla bu birliği sağlayalım istedik. Giresunspor’da alışagelmiş doğrular var ancak onlar doğrular değil. Çünkü bunlar doğru olmuş olsaydı sonuçlar bu şekilde olmazdı. Bu sebeple kulübün yapısal işleyişinde bir çok şeyi değiştirdik. Çok şükür iyi de bir takımı bir araya getirdik ki zaten onlarda bu yapılanların doğru olduğunu görüyorsa, adaletli olduğunu görüyorsa o zaman takım olma becerisi ve kulübe olan aidiyet duygusu çok daha yüksek oluyor. Çok şükür buralara kadar gedik inşallah devamını getireceğiz ve bu ligi çok iyi bir yerde bitireceğiz. Başlarda soruyorlardı şampiyonluk olacak mı diye ancak her defasında ilk olarak şunu söyledim. Biz bir Lig’de kalmayı garantileyelim. Şuan geldiğimiz noktada bunu garanti etmiş durumdayız.”

“EN BÜYÜK SORUN ALIŞILMIŞ GÜVENSİZLİK DUYGUSU”

“Giresunspor ile ilgili yapılmış yanlış ve hatalı bir şey varsa bunun tek suçlusu Giresunspor’u yönetenlerdir. Biz Giresunspor’a kalıcı gelir kaynakları oluşturmak için başlattığımız çalışmalarımızda maalesef ki alışılmış bir güvensizlik duygusu oluştuğundan yapmak istediklerimize çok fazla yakınlık gösterilmedi. Ancak şuan baktığımızda tüm şehir yanımızda olduğunu bizlere gösteriyor. Çünkü insanlar şunu söylüyorlar bu yönetim ve bu başkan doğru şeyler yapmak istiyor biz bunu gördük diyebiliyorlar bu da bizi çok mutlu ediyor.

ŞEFFAF BİR YÖNETİM ANLAŞIYI İLE İLERLİYORUZ

Başkanımız Karaahmet, göreve geldikleri günden beri kulüple ilgili her şeyi paylaştıklarını vurgulayarak, “En önemli nokta şeffaf olmak biz bütün hesaplarımızı bütün yönetim kurulu ile paylaşıyoruz. Merak eden görmek isteyen herkese de açıkça şunu söylüyoruz gelin ve dilediğiniz bilgiye ulaşın. Biz burada olduğumuz sürece saklayacağımız bir şey asla olamaz kim neyi bilmek istiyorsa her şey açık. Çünkü bu kulüp 2 milyon Giresunlunun.

60 MİLYON BORÇ NASIL OLDU

Giresunsunspor’un borç miktarının 60 Milyon olduğunu ve bu noktada daha temkinli hareket edilmesi gerektiğine vurgu yapan başkanımız Hakan Karaahmet, “Kulüplerin gelirleri aşağı yukarı belli. Benim takım maliyetim 23 milyon. Bu sezon biz dedik ki eğer 25-30 oyuncu alırsak biz bu yükü  kaldıramayız. Haddimizi bilelim sonuçta bizim diğer futbolcularımızın da  şans bulması lazım bu sebeple de 18 – 19 transfer yaptık. Geri kalan oyuncularımız ise alt yapımızdan veya 3. Lig takımlarından transfer ettiğimiz oyuncularımız. Bizim gibi şehir kulüplerinin bu noktada çok dikkatli olması lazım o heyecanla şunu da alalım bu da olsun şeklinde gerçekleşecek hareketlerin sonuçları hoş olmayacaktır. Biz göreve geldiğimizden bu güne 25 milyon civarı bir borcu ödedik. Kendi takımımıza da çok bir borcumuz yok devre arası borçlarımızın da ödemesini gerçekleştireceğiz. Çok şükür yeni borç yapmadan eski borçları ödeyerek geldik. Önümüzdeki senede bu şekilde iyi bir yönetim sergileyip inşallah Giresunspor’u 2 sene sonra borç yükünden tamamıyla kurtarmış olacağız diye düşünüyorum” dedi.

KALICI GELİRLER İÇİN SÜREKLİ PROJE ÜRETİYORUZ

“Kalıcı gelirlerimizi olmak zorunda. Kulüplerin basit yapabileceği işler var. Bu işlere kulüp şirketleri mutlaka girmeli. Biz kulüp şirketimizi kurduk iyi de bir yönetici ekibimiz var. Bu arkadaşlar sürekli proje üretiyorlar. Giresunspor’un çayından kolonyasına kadar çok geniş bir ürün yelpazesi var.  Sürekli ürün üretiyoruz. Hizmete açmayı düşündüğümüz bir store tırımız var. Pandemi süreci ile ilgili önümüzdeki günlerde bir rahatlama süreci yaşarsak eğer tırımızı büyük şehirlere gönderecek ve  buralarda yaşayan Giresunspor taraftarlarımıza da ulaşacağız.”

“BU SEZON ŞAMPİYON OLMAYI ÇOK İSTİYORUZ”

“Ben takımımla birlikte olmayı onlarla vakit geçirmeyi seviyorum. Hocamızla futbolcularımızla sürekli irtibat halinde kalmaya çalışıyorum. Giresunspor yarım asra yakın bir zamandır Süper Lig’e çıkabilmek için gayret gösteriyor. Biz futbolcu arkadaşlarımızla birlikte 1970 Ruhu adında bir şey başlattık. Eski futbolcularımızı ağırlıyoruz. Onların anılarını, o günkü heyecanlarını kendi ağızlarından diniyoruz. Şehre baktığımızda da1970 ruhunu o yılların özlemini hissedebiliyor görebiliyoruz. Futbolcularımız da buna çok inanıyorlar.”

“HOCAMIZIN ÇOK GÜZEL BİR TARZI VAR”

“Hocamızın takım kurarken kullandığı stratejisini  Sivasspor’da oynattığı oyunculardan dolayı biliyorduk. Genç oyunculara fırsat vermesi oyuncularının arkasında durması gibi çok güzel bir tarzı var. Erolcan ve Sergen gibi daha önce 3. Ligde oynamış oyuncuları kadroya aldı ve şimdi takımın vazgeçilmezi gibi oldular. Ancak bunu yaparken kıvamı çok iyi tutturmak gerekir. Hocamız da karakteri aynı, birbirine yakın anlaşabilecek bir kadro yapısı kurdu. Oyuncularımıza baktığımızda içlerinde şampiyonluk yaşamış, üst düzey takımlarda oynamış, Süper Ligde forma giymiş ve daha bir çok özellikte oyuncumuz var ama en önemlisi içlerinde inanılmaz bir ruh var. İşte bu kıvamı yakalamak çok önemliydi. Tüm arkadaşlarımız bugüne adar üzerlerine düşen her şeyi yaptılar kendilerini tebrik ediyorum.

“BENİ BURAYA GETİREN TAKIM BUNDAN SONRA DA GÖTÜRECEK OLAN TAKIMDIR.”

Transfer yasağını kaldırmak ile ilgili bu bir borç ve bu noktada her zaman bir çalışmamız var. Ancak bunu transfer yapmak için yapmayacağız çünkü bu başa bir şey  Biz gelirken şunu söyledik bu kulübü ekonomik olarak bir zarara uğratmayacağım. Kulübün limitlerini aşacak çok fazla hamleler yapmamaya çalışıyorum. Transfer ile ilgili bir hamle yapacak mıyız konusunu hocamızla konuşuyoruz. Şuan takımımızda 25 tane aslan gibi çocuk var bu takımı buralara bu çocuklar getirdi. Buraları iyi düşünüp hesaplamak lazım Bu kulüp bu lig’de de çok değerli. Beni buraya getiren takım beni bundan sonrada götürecek olan takımdır. Tüm futbolculara saygımız sonsuz herkes işini yapıyor ancak bu ruh halini bozacak, duygunun içine başka bir şey katacak çok fazla bir düşüncem yok.

Leave a comment

ABONE OL

En güncel haberlerden ve güncellemelerden ilk önce haberdar olmak için mail listemize abone olabilirsiniz.