Başkanımız Hakan Karaahmet Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin’in daveti üzerine bugün İl Genel Meclisi’nin toplantısına katıldı

İl genel meclisi Başkanı Ahmet Şahin, toplantının açılışında yaptığı konuşmasında  Giresunsporun her zaman destekçisi olacaklarına vurgu yaparak, “Giresunsporumuz gururumuz oldu. Öncelikle başkanımız nezdinde bütün takıma, futbolculara ve teknik heyete tekrar teşekkür ediyoruz. Sonuna kadar onları takip edeceğiz. Meclis olarak elimizden, gücümüzden karınca kararınca bir şeyler yapmak için karar aldık. Kendisini davet ettik ve bizi kırmadılar. Teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz” dedi.

Başkanımız Hakan Karaahmet İl Genel Meclisi üyelerine yaptığı konuşmasında, “ Ben Giresunspor başkanlığına aday olurken bir takım incelemeler yapmıştık. Sonra geldiğimizde baktık şartlar gördüğümüzden daha ağır. Giresun’un borç durumu her yerde var. Artık borçtan şikayet ederek çokta yol alamıyoruz. Sizin de, Belediye’nin de en önemli sorunlarından bir tanesi borçtur maalesef bu durum var. Ama kulübümüzün borç miktarı oldukça fazlaydı. Özellikle bu ligdeki kulüplere göre çok daha fazlaydı. Ama biz hani bazen derler ya yukarıya çıkmak için bazen sıfırı görmek gerekir diye bizimki de biraz öyle oldu. Bizim bu sene Giresunspor’u kurtarmaktan başka bir şansımız yok. Giresunspor’u hem ekonomik olarak bir yere oturtmamız hem de sportif başarı olarak bir yere getirmememiz lazım. Fakat rakiplerimize baktığımızda 100 milyon bütçe kullanan rakiplerimiz var. Ancak bizim bu kulüplere nazaran daha mütevazi bir bütçemiz var. Bu sezon kurduğumuz takımımızın bütçesi  23 milyon civarı. Bu ligdeki bütçe sıralamasına baktığımızda takımımız  10.cu sırada. Biz tedbirli ve doğru olan adımlar atmak istedik çok çalıştı ve en doğru olanı yapmak için uğraştık. Daha fazlası Giresunspor’u bir maceraya sürüklemek Giresunsporun yok olmasına sebep olmaktır. Giresunspor bu ligde çok değerli. TFF 1. Lig oldukça zor ve asla  küçümsenmeyecek bir lig. İller sıralamasına bakarsak temsil ettiği şehrin takımı olarak en küçüğü olma özelliğine sahip takımın  Giresunspor olduğunu görebilirsiniz. Bakıyoruz İstanbul takımları, İzmir takımları, adana takımları, samsun falan o bakımdan biz şuan bile büyük bir iş başarmış durumdayız” dedi.

BAŞARININ SIRRI İÇTENLİK VE SAMİMİYET

Başkanımız Karaahmet  Giresunsporun elde etmiş olduğu başarasının altında yatan sırrın içtenlik duygusu ile çalışmak olduğunun altını çizerek, Ben sosyla medya ve taraftarlarımız ile içe içe olmayı seven bir insanım. Giresun da Giresunspor sevgisi inanın 7’den yetmişe herkesin ortak notası haline gelmiş durumda bazen teyzelerimiz maç izlerken bana fotoğraf atıyorlar, dua ediyorlar sağ olsunlar. Bunları görmek bunları bilmek beni çok mutlu ediyor ve işte o zaman diyorum ki işte gerçek dua bu. Başarıyı elde etmenin sırrı ise içtenlikle çalışmaktır. Çünkü üstlendiğiniz şey çok ciddi bir sorumluluk eğer bu sorumluluğun farkında olmaz ve bunun gereğini yapmazsanız, çalışmazsanız, doğru tespitler yapamaz başaramazsınız.

KAPTANIMIZ GİRESUNLU OLACAK  

“Ben gelmeden önce de söyledim, takım kaptanımız Giresunlu olacak, 35 tane futbolcu olmayacak 28 tane olacak bunların 8 tanesi altyapıdan olacak, 20 tanesi paralı olacak. Biz futbolcuları alırken inanılmaz şekilde araştırdık. Mesela ibrahima Balde. Paris’te, Amerika da evleri olan mal varlığı güçlü bir çocuk  Türkiye’ye gelme ihtimali düşük birisi Giresun’a getirmeye çalışıyoruz ama Giresun acaba bunu karşılar mı? Futbolcu denince insanın aklına eğlence ama Ibrahima Balde böyle bir oyuncu değil, ibadetini aksatmayan, bağışlar yapan bir oyuncu. Bizim aradığımız tarzda bir oyuncu. Yoksa eğlenceyi, eğlenmeyi ve gezmeyi çok seven birileri olsa Giresun da onları karşılayamazdık. Sadece işiyle uğraşan, bu bölgeyi kabullenebilecek futbolcuları getirmeye çalıştık. Biz onları sahaya çıkartana kadar oradayız ondan sonrası zaten futbolcuya kalıyor. Biz o karakterde olan futbolcular getirdik.”

SPORTİF VE KURUMSAL BAŞARI YAKALADIK

“Kurduğumuz takımın mutlaka bir şeyler yapabileceğini biliyordum ben Fatih Kitapçı döneminde de futbol şubesinin başındaydım o dönemde şampiyon olmuştuk üçüncü lig de. Giresunspor şu anda bir başarı sağladı, kurumsal anlamda da sağladı. Şu an kulübe gidin bir şirket gibi. İçinde Ceo ları olan, yöneticileri olan, her şeyi açık olan bir yapıdayız. Geçen yıl il özel idare bünyesinde çalışanlar bile yaşadıkları problemler sebebiyle geri dönmüşler, Şimdi çalışanlar bize dua ediyorlar, çalıştığımız yerden mutluyuz, kimsenin hakkı yenmiyor, herkes emeğinin karşılığını alıyor diyorlar ve mutlular. Geçen yıl personel 4-5 ay maaş alamamış. Böyle bir durumda başarının gelmesini nasıl bekleyebilirsiniz? Futbolcuya 2 milyon vereceksiniz, oradaki evine 2-3 bin  götürecek çalışana parasını vermeyeceksiniz ondan sonra ben başarılı olacağım diyeceksiniz bu olmaz ve olamazda. Biz de şuan herkes başarılı olmak istiyor bekçisinden, oda temizlikçisine, sekreterinden mutfak görevlisine kadar herkes başarılı olmak istiyor. Futbolcularımızdan bundan çok menün. Herkes bizim için bir şeyler yapmaya çalışıyor diyorlar bu çok güzel ve kendilerinin ne kadar değerli ve önemsendiklerini görüyorlar. Mesela bana reklam direklerine futbolcuların fotoğraflarını koydurttum oradan para alacak mısın diye soruyorlar ben zaten para veren başkanım neden para alayım. O direklere futbolcuların fotoğrafı koymak şehirle bağlaşmak demek. Diğer kulüpler milyonlar harcıyorlar biz de futbolcularımızı en azından farklı şekilde motive etmeye çalışıyoruz. Bu işin nerede biteceğini ne durumda biteceğini göremiyoruz tabi ki ama biz ilk gün ne yapıyorsak yine o aynı ciddiyetle devam ediyoruz. Personelime de söyledim asla ciddiyetimizi bozmadan, mütevaziliğimizi bozmadan, şımarmadan devam edeceğiz.”

Leave a comment

ABONE OL

En güncel haberlerden ve güncellemelerden ilk önce haberdar olmak için mail listemize abone olabilirsiniz.