Yeni sezon öncesi transfer tahtasına 22-23 Milyon Tl civarında borç olduğunu söyleyen başkanımız Hakan Karaahmet; “ Giresunspor’a şua ana kadar gelen herhangi bir para olmadığını belirterek şunları kaydetti;

“Transfer tahtasına 22-23 Milyon TL civarında borcumuz var. Bu borcu ben yapmadım. Ama bu borç Giresunspor’un borcu. Giresunspor’a şu ana kadar gelen bir para olmadı. TFF’den gelecek ilk ödeme tahtaya kesilecek” dedi.

Giresunspor’un gelecek yıllarını kurmak ve inşa etmek istediklerini söyleyen Karaahmet, ileriye dönük kulübe maddi katkı yapacak futbolcuları transfer etmeyi hedeflediklerini belirtti.

Süper ligdeki ilk senenin kulüp ve şehir için çok öneli olduğunu ifade eden Başkan, “Bizim tek derdimiz Giresunspor. Etrafımızdaki kulüpler bir şeyler yapmışsa biz de yapacağız. Kimse Giresunspor’dan büyük değil. Süper ligde Giresunspor markasına sahip çıkalım. Bu bizim geleceğimiz. Yollar, köprüler yaparsınız ama böyle bir mutluluğu ve başarıyı yakalayamazsınız” dedi.

“BAŞARIMIZ TESADÜF DEĞİL”

“Bir sezonda elde edilen 12 maçlık galibiyet serisi tesadüf değil. Taraftarlarımızın bizden transfer istemesi kadar doğal bir şey yok ama bazı taraftarlarımız bizden kulübü zora sokacak transfer yapmamızı beklemesin. Bizleri sevmeyenler olabilir ama Giresunspor’a zarar vermeyi bir kenara bırakın. Bütün transferlerimizin arkasında benim imzam var. Giresunspor’un hocasına, futbolcusuna kimse hakaret edemez. Edenler Giresunsporlu değil, o yüzden de sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi hak etmiyorlar.”

Giresunspor’un yeni sezon formalarının tanıtılacağını ifade eden Karaahmet, “NIKE’la devam ediyoruz. Diadora’ya da teşekkür ediyorum” dedi.

“GİRESUNSPOR’UN EKONOMİSİNE HEP BİRLİKTE KATKI YAPALIM”

“Localara iş dünyasının, bütün odaların ilgi göstermesini ve almalarını istiyoruz. Civar illerde bunun örnekleri var. Alanı da alamayanları da açıklayacağız. Almazlarsa ayıp ederler. Stadımızın yıllık gideri 4-5 milyon TL. Giresunspor’un ekonomisine hep birlikte katkı yapalım. Siyaset düşünenlere Giresunspor için ne yaptın diye sorulmalı. Giresunspor’a hangi para lazımsa onu çözeriz. Giresunspor Giresun’un değerli markasıdır.”

“AMACIMIZ KALICI GELİRLERE SAHİP OLMAK”


“DSİ Müdürlüğünün vurdumduymazlığına anlam veremediklerini belirten Karaahmet; “DSİ Müdürlüğü’nün sürekli olarak Giresunspor’un önünü kesiyor. Amacımız kalıcı gelirlere sahip olmak. Tesislere giderken yolun sol üst tarafında 5-6 dönümlük atıl bir yer var. DSİ’ye sorduk, bize su ikmal alanı dediler. Yanında hastane var, orası ikmal alanı değil de, biz isteğimiz için mi ikmal alanı?  Önümüze engel çıkarılıyor. Burada kasıt var. Oraya bir store istiyoruz ve bir yazı gerekiyor. DSİ Müdürlüğü bu yazıyı vermiyor. DSİ bize yaptığı aynı şeyi Trabzon’da Trabzonspor’a yapamaz. Bu Giresun’a gelenler Giresun’a hizmet için geliyor. Bu kadar vurdumduymazlığa anlam veriyorum. Giresunspor’un önünde kim duruyorsa biz de onun karşısında olacağız.”

“FİSKOBİRLİK VE ÜNİVERSİTE SAMİMİ OLDUĞUNU GÖSTERMELİ”

Başkan Karaahmet, “Fiskobirlik’in geçen sene kulübe çok küçük rakamlarda katkısı oldu ama daha fazlasını bekliyoruz. Fiskobirlik firmasına yakışır desteği FKB yönetim kurulunun kulübümüze sağlayacağına inanıyoruz. Üniversite store için bize söz vermişti ama bu gerçekleşmedi. Ancak her şeye rağmen hala ümitliyiz. Oradan bir geri dönüş bekliyoruz. Store binasını bize vereceklerini bekliyoruz. Fiskobirlik ve Üniversite samimi olduğunu göstermeli” dedi.

Leave a comment

ABONE OL

En güncel haberlerden ve güncellemelerden ilk önce haberdar olmak için mail listemize abone olabilirsiniz.