Başkanımız Hakan Karaahmet, D-Smart’ta yayınlanan “Bol’ca” futbol programında Seçil Menteş ve Emre Bol’un sorularını yanıtladı.

Süper Lig’de başarılı geçen sezon ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkanımız Hakan Karaahmet, Süper Lige yükseliş sürecinde zirve yarışında olduğu Samsunpor galibiyetinin önemine vurgu yaparak şunları kaydetti;  

“Bizim için kritik bir sene oldu. Samsunspor’u yenmesek de başka bir takımı yensek ve 3 puan yazsalar çıkamıyorduk. Aslında çok örneği olmayan bir şey oldu. 3 takım 70 puan ile bitirecek, birbirinin maçına bakılacak ve averaj ile sonuca gidilecek ki daha önceki sezonlara bakıldığında 70 puanlar da bu lig de çok fazla görülmemiş daha çok 60-65 puan baremi yeterli görünüyordu ancak çok şükür aradan çıkmayı başardık ve şampiyonluk bize kısmet oldu. Zor bir süreçti. Rakiplerinizin bütçe ve kadro durumlarına baktığınızda hesaplarımızı hiç aşmadan yolumuza devam ettik. Bunu hiç bozmadık. İyi de yaptık. Böyle yapınca bunun da tadı daha güzel oluyor” dedi.

“BAŞARIYA GİDEN YOLDA TEK GERÇEK PARA DEĞİL”

Başarıya giden yolda tek gerçeğin para olmadığını söyleyen başkan Karaahmet, “ Bazen zorluk olmadan başarının gelmediğine inanıyorum. Benim karşımdaki rakiplerimin her halde bir beş tanesinin bütçesi bizim kurduğumuz takımın bütçesinin beş katı falan. Zor süreçler geçirdik 18 kişilik bir kadromuz vardı. Diğer 4 kişi gençti. Yedek bulmakta zorlandığımız zamanlar oldu” açıklamasında bulundu.
Yabancı oyuncular hakkında da açıklamalarda bulunan başkan Hakan Karaahmet, “Takım olabilmenin temelinde yatan asıl gerçek doğru iletişimi kurabilmek olduğu düşüncesindeyim. Dünyanın bir ucundan kalkmış gelmiş futbolcular var. Bu oyuncular alışmaya çalışırken eşleri yalnız. Benim eşim de sağ olsun. Kendisi üniversitede iletişimci. O da onlarla bir aile ortamı oluşturabilmek adına inanılmaz bir iletişim kurdu. Bu da zordur. Ama çok iyi bir iletişim kurdu” şeklinde konuştu.

“HAKAN KELEŞ İLE YOLA DEVAM EDECEĞİZ”

Teknik direktörlük değişimleri hakkında da konuşan Hakan Karaahmet, “Aynı hocayla ligi bitiren çok var mı ? Bilmiyorum. Diğer başkanlar bana 2 ya da 3 hocaya hazır ol demişlerdi. Tek hocayla olmaz diyenler de oldu ama sonuçta oldu. Hakan Keleş ile yola devam edeceğiz. Bekleyip göreceğiz” diye konuştu.

“TRANSFERLER BİTTİĞİ GÜN BİTİYOR”

Yeni sezon transfer planlaması hakkında da bilgiler veren Karaahmet, “Giresunspor’un aşağı yukarı 8 futbolcusu içeride kalacak. Giresunspor’un yeni bir kadrosu olacak. 15 kişilik bir transfer çalışması olacak” dedi.

Basına yansıyan Harun Tekin ve Cisse haberleri için de konuşan Hakan Karaahmet, “Transfer bittiği gün bitiyor. Bitene kadar çok çile çekersiniz. 3 büyüklerle aramız çok iyi. Onların futbol havuzlarında fazla oyuncular var. Bir de gelecekler var. Biraz daha onlardan çıkacak oyuncuları görmek istiyoruz. Çıkacak bazı futbolcuları kadromuza katabiliriz” ifadelerini kullandı.

“GİRESUNSPOR’DA TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ YAPIYORUZ VE TEMLİĞİ KALDIRIYORUZ”

Tüzük değişikliği yapacaklarını ifade eden Hakan Karaahmet, sözlerini şöyle noktaladı:

“Hiç kimse parası olan bir kulübü almamıştır. Profesyonellik açısından tabii ki şirket gibi yönetilmeli. Kulüplerdeki borçlara baktığımız zaman, başkanlar bir rakam veriyor. Bununla ilgili bir temlik koyuyor. Bu sefer bu başkan bu kulübün parasını mı harcamış oluyor? Yani kulübün parasını harcadıysan har vurup harman savurduğunun hesabını kim verecek? Giresunspor’da tüzük değişikliği yapıyoruz ve temliği kaldırıyoruz.”

Leave a comment

ABONE OL

En güncel haberlerden ve güncellemelerden ilk önce haberdar olmak için mail listemize abone olabilirsiniz.