Başkanımız Hakan Karaahmet Basın mensupları ile gerçekleştirdiği toplantıda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

GZT Giresunspor’un bu sezon iyi bir grafik yakaladığını ve pek çok başarıya imza atıklarını söyleyen Başkanımız Hakan Karaahmet şunları kaydetti;

“Takımımız ile son iki maçta aldığımız bir mağlubiyet var ancak bunlar futbolda yaşanabilen sonuçlardan bir tanesi, bundan sonraki süreçte Giresunspor’un maç kazanarak yoluna devam etmesi için elimizden geleni yapacağız. Giresunspor şuan 53 puan ile hala lider durumda. Önümüzde 9 maç var. Zirvede olmak zor bir şeydir ancak orada kalmak çok daha zordur. Giresunspor’un kazandığı maçları olacağı gibi kaybedeceği maçlarıda olacaktır. Giresunspor maç kaybetmeyecek mi tabi ki kaybedecek. Bu sonuçlara tepki vermeyi becerebilmeliyiz.” İfadelerini kullandı.

“BİZDEN SONRAKİLERE DAHA İYİ BİR KULÜP BIRAKMAK İSTİYORUZ”

Geldiğimde söyledim çok zor bir mali tablo var biz bu durumu düzelteceğiz dedik önceliklimiz bu oldu. Tabi ki bunun yanında sportif başarı da yakalarsak bambaşka bir durum olur. Şu ana kadar geçmiş borçların yüzde 30’uju bir kısmını ödeyerek buraya geldik. Hem de şu anki takımın borçlarını da ödüyoruz. Bizden sonrakiler daha iyi bir kulüp bırakma amacındayız. Gelen insan arkamızdan Allah razı olsun borcu azalmış, kalıcı gelirler artmış kurumsallığı oturtmuş demeli.

Şu an bırakın kalıcı geliri federasyondan bir kuruş para gelmiyor. Geçen seneki yönetim faktoring firmasından geliri çekip almış bunu herkesin bilmesini istiyorum.

EN UFAK BİR GELİRİMİZ YOK!

“Bu ligde en ucuz takımlar arasındayız. Haddini bilerek bir takım kurduk. Bizden önce yapmışlar durum da ortada. Tüm raporlar borç miktarları kulüpte var. Altını çizerek söylüyorum federasyondan veya başka yerden en ufak gelir yok. Tüm kaynakları bitirilmiş bir kulüptü o durumda aldık.

En az bütçe ve devre arasında transfer yapmayan bir takımız. Şu an zaten tahta kapalı. Gelirken bilmiyor muydun diye soruyorlar evet bilmiyordum bana söylenen rakam bunun yarısıydı. Şu an en sağlıklı şekilde limana yaklaşmalıyız.”


GİRESUNSPOR’UN BAŞARISI TEKNİK EKİP VE FUTBOLCULARIMIZA AİT

Giresunspor’un şu anki sportif başarısı teknik ekibin ve futbolcuların başarısı olduğunu söyleyen Karaahmet “Ben şunu görüyorum Giresunspor hiç maç kaybetmeyecek gibi bir istek var, ama hiç bir şey öyle kolay olmayacak. Eğer krizleri doğru yönetirsek başarılı olacağız. Bu tüm Giresun’un sınavı aslında.” İfadelerini kullandı.

BİR SORUMLU ARANIYORSA O BENİM!

Benim futbol takımım çok karakterli bazen istediğin sonuçları alamayabilirsiniz. Bunun sorunlusu benim ne söyleyecekseniz bana söyleyebilirsiniz. Takımı eleştirmeyin, o çocuklar elinden geleni yapmaya çalışıyor. Futbolcular görevini yapıyorlar bizleri onurlandırdılar inşallah böyle de devam eder ama sonuç ne olursa olsun sorumlu benim Futbolcuların üzerinde sosyal medya aracılığıyla farklı baskılar kuruluyor ve hiç hoşuma gitmiyor. Eren Tozluyu getirmek için uğraştım, onu ben getirdim Süper Ligde kalmak istiyordu. Bazen onun üzerinde eleştiriler görüyorum, Eren elinden gelenin en iyisini yapıyor. Eren bizim takımımızın kaptanı diğer

futbolcular gibi elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Eren Tozlu bu takımın ağabeyi ve bizim için değerli bir futbolcu.

BİR GALİBİYET HERŞEYİ DEĞİŞTİRECEK
Önümüzdeki süreçte Giresunspor’un elde edeceği bir galibiyetin tüm havayı değiştireceğini söyleyen Karaahmet” Oyuncuların üzerinde stres elbette ki var, bunlar futbolda olan şeyler. Bir galibiyetin her şeyi değiştirebileceği, bu olumsuz havayı dağıtabileceğini düşünüyorum. Yolumuza devam ediyoruz. İnşallah sezon sonunda bu işi sonlandırmayı herkesten fazla istiyoruz. Artık Giresunluların bu birli ve beraberliğin bozulmasının her şeyin bozulması olur. Biz bütün lobilere karşı ciddi mücadeleler veriyoruz. Bu güne kadar Giresunspor camiası her türlü mücadeleyi veriyor. Takıma kaynaklar bulmaya çalışıyoruz. Biz takımımıza sonuna kadar güveniyoruz. Çok daha özveri ve canları yanarak sahada mücadelelerin veriyorlar. Giresun ve Giresunspor ismini en tepede tutmaya devam ediyorlar. Takım içinde hiçbir problem olacak veya içerde problem yaratacak kimse yok.

Tabi ki üzüleceğiz. Ben herkesten fazla üzülüyorum. Şunu da biliyorum biz nasıl başladıysak öyle devam edeceğiz. ,Aynı şekilde. Ben rekor kırdım. 12 maçta Türkiye rekoru kırdım. O zamanda ben ve arkadaşlarım biz böyleyiz demedik. O zaman da doğaldık. Şimdi de.” İfadelerini kullandı.

Hiçbir şey kolay değil. Başarmak için elimizden geleni yapacağız.
Geçmiş dönemde yaşanan temlik konusuna ilişkin açıklamada bulunan Karaahmet Giresunspor’un temliği kaldıracak gücünün olmadığını söyleyerek şunlar kaydetti;

“Giresunspor’un temliği kaldıracak gücü yok. Benim içinde benden önceki başkanlar içinde geçerli olan bir durum bu. Ben Başkan olarak 25 değil de 50 milyon bütçeli bir takım kursaydım, 10-15 Milyon harcadım, temlik koydum deseydim ben de yanlış yapmış olurdum. Niye bu kadar futbolcu aldınız? Niye milyonluk futbolcular aldınız? Birçok tartışmalı konu varken, temlik konusunu niye tartışıyoruz. Görüşmeyi yapmak çözümlemek değil. Herkes bedelini ödeyecek. Ben ödüyorum o bedeli. Ben Giresunspor’u konuşmak istiyorum. Bu borcu konuşmak istiyorum. Mahkeme zaten bir karar verecektir. Şuanda Giresunspor’un önünü kapattılar. Ellerinden geleni artlarına koymasınlar. Herkesi Giresunspor tarafında olmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

ABONE OL

En güncel haberlerden ve güncellemelerden ilk önce haberdar olmak için mail listemize abone olabilirsiniz.